Як ефективно прибрати цвіль у ванній — найдієвіші методи, які допоможуть позбутися грибка

Ярослав Антипенко
Ярослав Антипенко

Цвіль у ванній кімнаті — не найприємніша проблема, з якою стикалася практично кожна людина. І найнеприємніше в цій ситуації те, що вона не тільки псує зовнішній вигляд приміщення, а й становить серйозну загрозу для здоров’я. То як позбутися грибка у ванній раз і назавжди? У цьому матеріалі ми розберемося з причинами появи цвілі, а також розповімо про ефективні методи боротьби з нею.

Зміст:

    Чим небезпечна цвіль у ванній?

    Перш ніж розбиратися, як прибрати цвіль у ванній, треба зрозуміти, чому вона така небезпечна. Річ у тім, що вона періодично викидає спори, які швидко поширюються повітрям. Далі вони проникають у дихальні шляхи людини та починають провокувати не найприємніші прояви — алергічні реакції, подразнення слизових оболонок, кашель. За тривалого контакту зі спорами плісняви в людини можуть розвинутися хронічні захворювання бронхів і легенів, а також послабитися імунітет. 

    Особливо схильні до негативного впливу діти, літні люди й ті, хто вже має хронічні захворювання. Зважаючи на це, якщо ви не вживатимете потрібних заходів вчасно, то грибок вразить стіни, стелю і плиткові шви, проникне в меблі та навіть одяг. Тому так важливо своєчасно видаляти цвіль у ванній, щоб запобігти її подальшому розповсюдженню і мінімізувати ризики для свого здоров’я.

    Причини появи цвілі у ванній

    Однією з причин появи цвілі в будинку або квартирі є встановлення пластикових вікон. Оскільки вони забезпечують високу герметичність приміщень, то, як наслідок, порушується природна циркуляція повітря. У результаті на склі та стінах починає накопичуватися конденсат, який просто не може випаруватися. Найнеприємніше в такій ситуації — це те, що навіть монтаж витяжного вентилятора не може розв’язувати проблему повністю, оскільки він не здатний забезпечити повноцінний повітрообмін. Також хочеться відзначити й те, що підвищена вологість характерна не тільки для ванних кімнат і кухонь, а й для більшості кутових квартир.

    Погана вентиляція

    Ще одна поширена причина появи цвілі у ванній — недостатня вентиляція. Зважаючи на це, якщо у вашому будинку буде відсутня якісна припливно-витяжна вентиляція, то поява грибка у ванній буде вам гарантована.   

    Ба більше, без монтажу ПВУ вам доведеться постійно провітрювати приміщення вікнами. У підсумку взимку в побутовий простір надходитиме холодне повітря, а влітку — сильна спека. Як наслідок, ви отримаєте збільшення витрат на опалення та кондиціонування. Також через постійні перепади температури волога почне осідати на стінах і вікнах у вигляді конденсату, і це теж неминуче призведе до появи чорної цвілі. З усього цього можна зробити тільки один висновок — щоб уникнути появи грибка, треба встановити у своєму будинку ефективну систему припливно-витяжної вентиляції, наприклад, Meltem M-WRG-II P або хоча б передбачити ефективні витяжні вентилятори в ванній.

    Висока вологість 

    Напевно, ні для кого не секрет, що основна причина появи цвілі у ванній — підвищена вологість. Вона підвищується, щойно хтось із членів сім’ї прийме душ або ванну, або просто залишить краплі води на поверхнях. Саме з цієї причини рекомендується встановлювати в санвузлах витяжні вентилятори з датчиками вологості, наприклад, VARIO-II 60-F від Meltem. Така модель зможе забезпечити більш якісне видалення відпрацьованого повітря, і в такий спосіб триматиме під контролем рівень вологості, який так важливий для росту грибка.

    Недостатнє опалення приміщення

    Також враховуйте і той факт, що не зовсім ефективна робота системи опалення також може стати причиною появи цвілі на стінах і побутових поверхнях у ванній. Зважаючи на це, якщо ваш будинок або квартира опалюватимуться погано, то така ситуація може призвести до появи грибка на слабо ізольованій стіні. Чому так відбувається? У холодний період року холод проникає всередину приміщення, стикається з теплим повітрям, і в результаті такої взаємодії утворюється конденсат, який і провокує розмноження цвілі.

    Але як же тоді позбутися грибка у ванній у цьому випадку? Ідеальним рішенням буде поліпшення теплоізоляції стін і підбір оптимального опалювального обладнання. Також додатково треба встановити припливно-витяжну вентиляцію, яка забезпечить постійний приплив свіжого і відтік відпрацьованого повітря.

    Надлишок тепла при поганому повітрообміні

    Постійна висока температура в приміщенні в поєднанні з недостатньою вентиляцією також призводить до появи цвілі у ванній. Тепле повітря затримує вологу, яка осідає на стінах і стелі, і тим самим створює сприятливе середовище для росту грибка. А як відомо, без нормального повітрообміну волога не випаровується, а накопичується, і тим самим посилює проблему. Щоб не отримати такий неприємний сюрприз, треба просто забезпечити ефективну вентиляцію.

    Наявність щілин і зовнішніх стін у ванній

    Ну і, нарешті, ще одна явна причина появи цвілі в приміщенні — тріщини та щілини в стінах і плиткових швах. У поєднанні з поганою циркуляцією повітря вони стають ідеальним місцем для скупчення вологи. Тому так важливо якісно утеплювати зовнішні стіни у своєму будинку та облаштовувати ефективну вентиляцію у ванній кімнаті.

    Потрібна допомога у виборі товару?
    Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
    Зв’язатись

    Види цвілі у квартирі

    Є кілька видів цвілі, які можуть з’явитися в таких приміщеннях, як ванна кімната. Найнебезпечнішим із них є чорний грибок. Він виділяє токсини, які здатні викликати у людини серйозні захворювання. Ще один вид — біла цвіль. Зовні вона нагадує сіль, з’являється на дерев’яних меблях, дверях, рамах і оздобленні. Ну і третій вид — синя цвіль. Вона також вражає все, що виготовлено з дерева. Цей вид має вигляд сірих або синюватих плям, які досить швидко поширюються по поверхні.

    Як виявити грибок вчасно?

    Якщо ви хочете виявити грибок до того, як він вразить великі площі, тоді звертайте увагу на явні ознаки. Отже:

    • У ванній кімнаті буде відчуватися затхлий, сирий запах.
    • Ви будете бачити темні або кольорові плями на стінах, стелі, між плитками.
    • Вас почнуть турбувати часті алергічні реакції, кашель, подразнення очей і шкіри.

    Як боротися з цвіллю у ванній у такому разі? Насамперед спробуйте поліпшити вентиляцію. Наприклад, встановіть витяжні вентилятори або ПВУ від Meltem. Вони зможуть забезпечити правильний обмін повітря, і тим самим нейтралізують середовище, придатне для розмноження грибка.

    Як позбутися цвілі у ванній?

    Отже, як прибрати цвіль у ванній правильно? Є кілька методів, які допоможуть видалити грибок з поверхонь раз і назавжди.

    Правильна природна вентиляція

    Врахуйте, що без якісної вентиляції пліснява з’являтиметься знову, навіть якщо періодично прибирати її спеціальними засобами, або просто механічним чищенням. Тому буде краще, якщо ви від початку витратитеся на облаштування вентиляції. Якщо немає можливості встановити припливно-витяжну систему, тоді можна комбінувати відкриті вікна з витяжними вентиляторами. У такий спосіб ви зможете помітно знизити рівень вологості, але все ж повністю проблеми не позбудетеся.

    Припливна і витяжна вентиляція

    Як прибрати грибок у ванній більш ефективно? Можна встановити припливні установки (клапани або брізери) і комбінувати їх із витяжними вентиляторами у ванній. Можете звернути увагу на двошвидкісні вентилятори Meltem, які дають змогу регулювати потужність роботи, тим самим максимально якісно забезпечуючи оптимальний мікроклімат.

    Децентралізована вентиляція

    Крім цього в санвузлах можна встановити витяжні вентилятори Meltem Vario II 30/60/100, а в житлових кімнатах — побутові рекуператори Meltem M-WRG першого або другого покоління. Обравши такий метод боротьби з грибком у ванній, ви зможете не тільки подавати свіже і забирати забруднене повітря, а й зберігати тепло, тим самим знижуючи витрати на опалення.

    Децентралізована вентиляція з системою повітропроводів

    Замість встановлення окремого рекуператора в кожну кімнату можна використовувати припливно-витяжні установки Meltem з розведенням повітропроводів. Головна перевага таких ПВУ — їхня здатність обслуговувати кілька приміщень одночасно. Пристрої Meltem забиратимуть з ванної вологе і тепле повітря, і через рекуператор передаватимуть його температуру припливному повітрю, що подається в житлові кімнати. У результаті ви отримаєте повноцінний повітрообмін у всій квартирі, а також не будете викидати корисне тепло назовні.

    Як позбутися грибка у ванній після затоплення?

    Як вивести грибок у ванній після затоплення? Щоб мінімізувати наслідки, важливо якомога швидше осушити приміщення. Один із найефективніших способів — увімкнути на повну потужність витяжний вентилятор, який забезпечить інтенсивне видалення вологого повітря. Також можна використовувати осушувачі повітря і нагрівальні прилади.

    Додатково можна використовувати антисептичні засоби для обробки стін і швів між плиткою. Вони допоможуть створити захисний бар’єр, який перешкоджатиме появі цвілі на всіх поверхнях. Однак пам’ятайте, що антисептики ефективні тільки в умовах нормального повітрообміну, тому без встановлення хоча б витяжного вентилятора Meltem, навіть найпотужніші засоби будуть малоефективні.

    Як запобігти виникненню цвілі?

    Як видалити грибок у ванній з усіх поверхонь?  Запам’ятайте, найкращий спосіб боротьби з цвіллю — її профілактика. Якщо ви не будете допускати підвищеної вологості в приміщенні, грибок просто не зможе розвиватися. Зважаючи на це, встановлення припливно-витяжної вентиляції Meltem допоможе вирішити проблему раз і назавжди. Таке обладнання буде якісно боротися з вологістю, видаляючи надлишки повітря після душу або прання. Також важливо регулярно провітрювати ванну, стежити за станом сантехніки та вчасно усувати всі протікання.

    Часті запитання

    Як прибрати грибок у ванній на швах?

    Як вивести грибок у ванній зі стін швидко? Якщо цвіль з’явилася на швах плитки, можна спробувати очистити їх механічним способом. Однак якщо грибок проник занадто глибоко, краще видалити стару затірку і замінити її новою з протигрибковими добавками.

    Як усунути цвіль у санвузлі на стелі?

    Зазвичай цвіль на стелі з’являється через конденсат, який накопичується внаслідок поганої вентиляції. У цьому разі підійде комплексна обробка антисептиками та встановлення вентилятора Meltem, який усуне надлишок вологого повітря і запобіжить повторній появі грибка.

    Як позбутися цвілі у ванній назавжди?

    Як прибрати грибок у ванній остаточно? Тільки за допомогою комплексного підходу — механічного очищення, антисептичної обробки та встановлення припливно-витяжної вентиляції Meltem, яка буде цілодобово забезпечувати оптимальний мікроклімат у приміщенні.


    Замовити консультацію

      Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних